Zabezpiecz swoje mieszkanie przed owadami!

Małymi krokami zbliża się wiosna, a więc szykujemy się do porządków w ogródku, bo to właśnie dla niego bardzo wiele osób oczekuje nadejścia cieplejszych dni. Należy jednak pamiętać, że z nadejściem wiosny musimy spodziewać się nadejścia fali owadów. Szczególnie wtedy, gdy zima nie była zbyt długa i mroźna, dlatego musimy pomyśleć jak zabezpieczyć nasze mieszkanie przed owadami.


Nadchodzące wyższe temperatury zachęcają nas do otwarcia okien i drzwi. Niestety, ale wraz z ciepłym wiosennym powietrzem możemy spodziewać się również nieproszonych gości jakimi są owady. Najprostszym i najbardziej popularnym sposobem jest wstawienie moskitier okiennych. Rozróżniamy dwa rodzaje moskitier: przyklejane za pomocą rzepów do ramy okiennej oraz wkładane w ramce plastikowej.

Pierwsze z nich wyróżnia cena, która jest kilkukrotnie niższa od moskitier w ramce z haczykami. Montaż takich siatek nie wymaga wcześniejszego zamawiania, gdyż jest ona dostępna w stałych wymiarach: 130x150mm lub 150x180mm. Polega to na wcześniejszym odtłuszczeniu futryny okna (najlepiej benzyną ekstrakcyjną) oraz przyklejeniu rzepu do ramy okna, a następnie przycięciu oraz przyczepieniu siatki.

 

Nieco inaczej wygląda sprawa zabezpieczenia drzwi, które wymagają moskitiery umożliwiającej korzystanie z nich. Najprostszym sposobem jest zamontowanie moskitiery drzwiowej składającej się z dwóch części nachodzących na siebie. Najlepiej sprzedającym się produktem do ochrony drzwi jest osłona magnetyczna. Składa się ona z dwóch części siatki połączonej magnesami, co umożliwia szczelne zamknięcie moskitiery, jak i otwarcie w celu swobodnego przejścia. Montaż magnetycznej moskitiery drzwiowej przedstawiony jest na filmie poniżej.


Najlepszym sposobem jest zamówienie moskitier w ramkach, które są dużo bardziej wytrzymałe. Posiadają one specjalne haczyki umożliwiające swobodny i łatwy montaż, co umożliwia również łatwy demontaż, gdy tylko nie będą potrzebne. W razie zabrudzeń moskitiery można łatwo umyć wodą. Zdecydowaną przewagą takich moskitier jest ich trwałość. Moskitiery na rzep trzeba wymieniać co sezon, a ich droższe odpowiedniki w ramkach wystarczy zdjąć i znaleźć dla nich miejsce na przezimowanie. Występują w różnych kolorach dzięki czemu nie będą odróżniały się od okien.


Należy również pamiętać o uszczelnieniu drzwi i okien, ponieważ owady są w stanie dostać się do domu czy mieszkania poprzez każdą szczelinę. Powinniśmy zatem sprawdzić i ewentualnie wymienić uszczelki w drzwiach i oknach. Zalecamy zrobić to nawet w oknach, których nie używamy szczególnie często. Najlepszym sposobem jest zakup gotowych uszczelek z klejem o podobnej grubości. Inne szczeliny możemy uszczelnić za pomocą silikonów lub akryli.


WSZYSTKIE ARTYKUŁY POTRZEBNE DO WYŻEJ WYMIENIONYCH PRAC MOŻECIE PAŃSTWO ZNALEŹĆ W NASZYM SKLEPIE W DZIALE AKCESORIA DO DRZWI I OKIEN.

 

Zapraszamy do naszego sklepu Majster w Gostyninie przy ulicy Zamkowej 7, gdzie nasz wykwalifikowany personel gwarantuje profesjonalną obsługę oraz doradztwo techniczne. 

P.H.U. Majster Gostynin,
Wit Jarzyński,
ul. Zamkowa 7,
09-500 Gostynin
Web Design - www.behance.net/Xaarox© Majster - All Rights Reserved
Skontaktuj się z nami:+48 24 235 25 48 kontakt@majstergostynin.pl